Donovaly & okolí

Donovaly se nacházejí nedaleko Banské Bystrice mezi pohořími Velká Fatra a Starohorské vrchy. Výhodou je dobře vybavené středisko, dlouhé sjezdovky pro dospělé a pozvolné svahy a vleky vhodné pro začátečníky a malé děti. Nacházejí se zde také lyžařské školy. Děti můžete nechat učit se a vy zatím můžete sjíždět dva tisíce metrů dlouhou sjezdovku. Kolem Donoval je ale i řada nenáročných tras pro nadšené běžkaře. Nepohrdnete ani trasami pro Skialpinismus. Když zrovna ve středisku neprobíhá lyžařská sezóna můžete využívat spousty turistických a cyklistických tras. Zároveň je zde spousta možností pro vydovádění Vašich dětí, ať už je jim 5 nebo 15 let. Pro milovníky adrenalinu zde Fun Arena nabízí Paragliding.

Donovaly nabízí výborné svahy pro všechny milovníky lyžování a snowboardingu. Areál navíc nabízí večerní lyžování. Své choutky můžete ukojit bežkovým lyžováním nebo skialpinismem. Novinkou je možnost nechat se vyfotit s přáteli na Novej Holi.

Máte rádi turistiku? Potom jste na Donovalech správně! V leté a na jaře je ideální čas na horskou turistiku. Můžete se vydat na toulky po národních parcích Nízké Tatra a Maľá Fatra. Přes letní turistickou sezónu se samozřejmě můžete nechat vyvézt kabinkovou lanovkou na Novú Hoľu.

Cyklotrasy

Pokud rádi jezdíte na kole, naleznete zde přehled cyklotras v okolí střediska Donovaly. Cyklotrasy naleznete níže na přiložených mapách, kde si můžete vybrat tu pravou přímo pro Vás.

Lanovky, vleky a sjezdové tratě – Donovaly

Samozřejmostí pro PARK SNOW Donovaly jsou moderní přepravní zařízení zaučující rychlost a pohodlnost. Najdete zde dominantu lokality – kombinovanou 6-sedačkovou lanovku s 8-místnou kabinou Telemix Nová Hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradiště a dalších 14 vleků s celkovou kapacitou 14 100 nedočkavých lyžařů za hodinu.

Atrakce Fun Areny poskytují mnoho zábavy nejen dětem, ale i dospělým. Největšími lákadly jsou tobogánová bobová dráha, lanové centrum, lezecká stěna, bungee trampolíny. Milovnící adrenalinu si přijdou na své tandemovým seskomem s padákem z Novej hole.

Malé městečko “Donovalkovo”, kde si děti mohou hrát tak, jako my rodiče v našem dětství. Žádný internet, žádným tablet, ani telefon, jen samé HRAČKY. Hračky s velkými písmenami. Protože naše děti si už zapomínají hrát s hračkami, šoupat nohama, pobíhat, jezdit na kole, prostě si hrát.

Všichni, kteří chtějí zažít atmosféru slovenských lidových pohádek můžou navštívit netradiční vesničku, kterou tvoří domečky ve stylu fantasy. Návštěva v pohádkové veničky HABAKUKY v Donovalech, je ideální pro rodinné výlety, protože Vás vtáhne do jedinečné atmosféry slovenských pohádek.

Termální voda z Bešeňové má blahodárné účinky na lidský organismus, především na pohybové ústrojí, urologické a ženské problémy, má také kosmetické účinky. Voda v Bešeňové je geotermální a vyvěrá z hloubky 1987 metrů s teplotou 60,5 °C. Nebojte, na povrchu má v různých bazénech od 24 do 39 °C.

Vzdálenost 38 km

Korytnica – kúpele

Korytnica – kúpele je lázeňská osada, část obce Liptovská Osada. Leží v jižní části okresu Ružomberok, pod severními svahy Prašivé, v hlubokém nízkotatranském údolí obklopená lesy, v nadmořské výšce 850 m n. m. Veřejnosti je přístupných 5 pramenů: Vojtech I., Vojtech II., Žofie, Jozef a Anton.

Vzdálenost 7 km